OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Autisté připravují kulturní festival NAUTIS FEST

O lidech s poruchou autistického spektra se poslední dobou hovoří a píše stále více. Vycházejí knihy, které přibližují život autistů a poukazují na to, že tito lidé se s vhodnou mírou podpory dokážou zapojit do běžného života. Mýty o naprosté závislosti lidí s poruchou autistického spektra (PAS) na pomoci druhých však nadále přetrvávají. Proč tomu tak je? Stále o tom víme velmi málo, abychom si mohli vytvořit správnou představu o realitě lidí s PAS. Pokusit se o to můžete třeba tuto neděli 19.6. v Písecké bráně, na Praze 6.

Den porozumění autismu

Změnit pohled na autisty je hlavním cílem multižánrového festivalu NAUTIS FEST, který lidi s autismem přímo zapojuje do příprav a realizace celé akce. Hlavními organizátory festivalu společně s Národní ústavem pro autismus (dříve APLA Praha), jeho zaměstnanci a dobrovolníky jsou dospělí lidé s PAS. Kromě produkce a dramaturgie se podílejí na festivalu také autorskými projekty, moderují a vystupují v hudebních a divadelních skupinách i v doprovodných programech.

Festival se snaží ukázat, že lidé s poruchou autistického spektra jsou schopni se nejenom dobře integrovat, ale i připravit a realizovat den plný hodnotných kulturních zážitků a spojovat prostřednictvím společného uměleckého prožitku veřejnost bez ohledu na věk, pohlaví či diagnózu.

V rámci hlavního programu se můžete těšit na následující:

12.00 Zahájení hrou na xylofon – Vašek Mildorf
12.20 Vyhlášení vítězů fotosoutěže O nejlepší fotku v modrém 2016 a oficiální zahájení výstavy Autismus v nás I. – dovednosti, talent, ambice
12.45 Vašek Mildorf - hra na bicí
13.00 Sněhen - představení divadelní skupiny Dr.amAS (uvnitř Písecké brány)
13.30 Hudební skupina (r)Adost
14.00 Kůzle HuSou – divadelní představení
15.00 EV-Band
15.45 Helppes – ukázka výcviku psů pro lidi s postižením
16.00 Ivan Hlas
16.40 Autorské čtení Ivony Březinové z knihy Řvi potichu, brácho (17.00 autogramiáda u stánku Nakladatelství PASPARTA)
17.00 Bílá nemoc
18.00 Černá ruka
19.00 Vycpaná Dáša


Festival moderuje Josef Melen a lidé s autismem.

Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z akce bude využit ve prospěch pobytových sociálních služeb pro lidi s autismem.

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.