OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Autorské čtení o životě rebelky Honzy

O životním příběhu Jany Černé, dcery Mileny Jesenské, bude poslední červnový den číst ze své knihy Anna Militz. Její kniha Ani víru ani ctnosti člověk nepotřebuje ke své spáse je první biografií české spisovatelky Jany Krejcarové-Černé, dcery novinářky Mileny Jesenské a architekta Jaromíra Krejcara. Polská bohemistka čerpala z archivů, dopisů, osobních rozhovorů, ale i z policejních spisů nebo dokumentů z psychiatrických léčeben.

Daniel Ladman, poslední manžel Jany Černé, odmítal více než dvacet let o Janě hovořit. Nakonec se ale s Annou Militzovou sešel a nebyl jediný, kdo autorce této knihy podal své svědectví o Janě Černé. Militzová se vydala pátrat dál od archivů, přes osobní dopisy, až po soudní spisy a zdravotnickou dokumentaci Černé z jejích pobytů v psychiatrických zařízeních. Podařilo se jí tak vytvořit poutavý příběh milenky Egona Bondyho (vztah byl inspirací k filmovému snímku Tři sezóny v pekle), ženy, které od dětství nejbližší říkali „Honzo“.

Večer autorského čtení, na kterém vystoupí jako host Martin Machovec, se odehraje 30.6. od 19 hodinCafe Jedna. Pořádá Literární agentura Ulita ve spolupráci s nakladatelstvím Burian a Tichák.

 

Markéta Havelková
postmaster@zneklidu.cz

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.