OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Brněská Reduta vypustí nevyřáděného dědečka

Byl, nebyl jeden dědeček, ale nebyl to tak docela obyčejný dědeček. Byl to nevyřáděný dědeček. A proč by ne? Když mohou řádit malá dítka na pískovišti, puberťáci na diskotéce, tatínci v hospodách a maminky... maminky si taky občas vyhodí z kopýtka, proč by nemohli také dědečkové?

Dědečkovi předcházela líná babička

Jeden takový dědeček si žil ve své chaloupce, pil turka s rumem, čural na hnůj a nic mu nescházelo, dokud ho milá snacha nepřestěhovala z vesnice do městského paneláku. Kdo by neřádil (lépe řečeno se nebláznil), když se z venkovské pohody ocitne uprostřed betonové šedi. Tu si dědeček vzpomene na všechny radosti života dětského a pustí se do akcí naprosto nečekaných... Vtipnou knihu o dědečkovi napsala Alena Kastnerová, která zběhla od zdravotnictví k herectví a poté se našla v psaní. A jak je vidět, o svérázných postavách zralejšího věku se autorce píše dobře, neboť prvotina z roku 2011 vyprávěla O líné babičce. Debut to byl úspěšný, inscenovalo jej několik českých divadel, například brněnské loutkové divadlo Radost nebo Divadlo v Dlouhé.

Groteska pobaví děti i dospělé

Druhá kniha O nevyřáděném dědečkovi také dostane svou divadelní podobu. Pohádkovou grotesku o stáří, policii, vesmíru, sněhu a radosti ze života uvede v premiéře 21. května 2016 brněnské divadlo Reduta. Knihy Aleny Kastnerové pobavily nejen dětské čtenáře, ale i generace narozené dříve, u divadelního provedení to jistě nebude jinak. Na inscenaci se coby režisér mohl vyřádit Jiří Jelínek, hudbu napsal hravý muzikant Zdeněk Král.

 

 

Markéta Havelková
postmaster@zneklidu.cz

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.