OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dámy a pánové, vítejte v cirkuse!

Dekadentní trio The Tiger Lillies v neděli vystoupilo v téměř domovském Divadle Archa s cirkusovými písněmi. A stálo to za to.

V nové sestavě - Martyn Jaques, Adrian Stout a Jonas Golland - ale stále s tím samým osobitým stylem, představili svůj projekt postavený na písních z alba Circus Songs z roku 2000.

Přenést jste se tak mohli do britského viktoriánského cirkusu se smutnými klauny a podivnými postavičkami, jimž osud zrovna nepřál. Hrubá mluva, deziluze, úpadek, ale také nadšení a lesk překrývající špinavé kulisy. To vše bylo na pódiu k vidění.

V „brechtovském punkovém kabaretu“,  jak se traduje, nechybí pouliční opera, předválečný kabaret i francouzský šanson. A přestože The Tiger Lillies zpívají spíše kontroverzní písně plné násílí, hrůz a perverzity, své fanoušky si našli ale i u nás.

Triu vévodí kastrátský hlas frontmana Martyna Jacquese, který v sobě kromě zpěváka nezapře ani zdatného komika. Na tvářích hudebníků nechybí silný nános barev a na Martynově hlavě typická buřinka. Písně jsou veselé i tklivé, tvář zpěváka chvíli zdobí líbezný úsměv a jindy strašidelný škleb. Nic pro slabé povahy a přecitlivělé duše.

Život v podání Tiger Lillies není žádné peříčko. 

Suvenýry

Prošel celý svět
a většina z toho byla divná
Chytil ošklivou malou vyrážku
v bordelu v Tangeru.
Nůž, jež minul jeho tepnu
v harému v Alžíru
A od děvky v Rotterdamu
dostal kapavku.
Nyní pracuje na výstavišti
ohlíží se za svou kariérou
A každému, kdo má zájem
ukazuje svoje suvenýry,
svenýry, suvenýry, suvenýry.

http://www.tigerlillies.com/

A něco málo k poslechu:

Lenka Málková 
postmaster@zneklidu.cz

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.