OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dánský spisovatel Peter Høeg v Praze

Spisovatel Peter Høeg (1957), v současnosti nejpřekládanější a nejčtenější dánský autor, přijede poprvé do Prahy na autogramiádu autorské čtení. Čtenáři se mohou setkat s dánským spisovatelem 12. února na autogramiádě v knihkupectví Kosmas, autorské čtení proběhne o den později v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.

Jeho první román Představy o dvacátém století (1988, česky 2003) byl kritiky přijat velmi kladně. Po druhé knize povídek Příběhy jedné noci (1990, česky 1999) následovalo Høegovo zřejmě světově nejproslulejší dílo Cit slečny Smilly pro sníh (1992, česky 1997), v němž se mísí detektivní žánr s kritickým pohledem na dnešní technikou a racionalistickým přehlížením přesycenou civilizaci. Podle tohoto románu byl v roce 1997 natočen film, v češtině nazvaný Stopy ve sněhu.

Po dalších dvou románech Až nadejde čas a Žena a opičák se Høeg na čas odmlčel a desetiletou přestávku ukončil vydáním knihy Tichá dívka (Den stille pige, 2006).

mph

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.