OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Design je kreativní disciplína

Třetí ročník Prague Design Week odstartoval v pondělí 2. května v Kafkově domě u Staroměstského náměstí, kde potrvá až do neděle 8. května. Během jediného českého jarního designového svátku se představí 93 návrhářů a kreativců, mezi nimiž nechybí tvůrci užitého designu, šperkaři, módní návrháři, ale i ateliéry škol nebo firem.

Přijďte si navrhnout ponožky

Vedle zajímavých výstav se návštěvníci mohou těšit na atraktivní program workshopů, na kterých si mohou vyzkoušet soustružení mís ze dřeva, navrhování ponožek, skládání vertikálních kaskádových zahrad nebo třeba výrobu šperků.

Hlavní myšlenkou této akce je ukázat design jako kreativní disciplínu, ne jen finální produkt. Návštěvníci tak mohou vidět vznik výrobku přímo v procesu. Součástí programu jsou také každodenní přednášky v kavárně Kafkova domu od 19 do 20 hodin a promítání videí v Design Kině.

Recyklované materiály veřejnost zajímají

Ke zhlédnutí budou unikátní kovové plastiky Libora Hurdy, soustružené dřevěné mísy Jiřího Chmelaře, luxusní umělecké reprosoustavy Sexy Fusion nebo kabelky UASHMAMA vyrobené z pratelného papíru. Prostor dostanou inovativní přístupy k módě, jež se zaměřují na aktuální témata slow fashion, využití recyklovaných materiálů nebo práci s 3D tiskem v módě.

Z tvorby českých i zahraničních designérů se můžete těšit na řadu atraktivních projektů užitého designu od originálních nástěnných držáků na bicykly či netradičních jógových míčů až po legendární designové ikony (lampička DRUPOL č. 21616) nebo futuristické vodní dýmky. Na své si přijdou i chuťové pohárky, na programu totiž nechybí ochutnávky stylových cupcaků či překvapivých kombinací kvetoucích čajů v jedinečných krabičkách.

Unikátní skleněný modul

Letošní Prague Design Week láká návštěvníky na takzvaný City Modul umístěný na ulici Na Příkopě. V této prosklené veřejné výkladní skříni jsou vystaveny nejlepší práce studentů Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pokud půjdete okolo, určitě věnujte trochu svého času a nechejte se zlákat.

Markéta Havelková
postmaster@zneklidu.cz

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.