OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Fotografie, které vám mohou otevřít oči

Výstava s názvem Váš pohled, náš svět zobrazuje prostřednictvím 27 černobílých fotografií svět dětí, které se narodily s některým ze vzácných onemocnění. Snímky fotografa Lukáše Trčky také poukazují na to, jak se na tyto děti často dívá okolí. Ojedinělou výstavu můžete shlédnout na půdě 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy ve Faustově domě v Praze do konce ledna.

Pověstnou větu, která hovoří o narození zdravého dítěte jako o zázraku, nelze vůbec brát na lehkou váhu. Někdy zdraví chápeme jako samozřejmost, ale každý rok se v České republice narodí stovky dětí, které to štěstí neměly a do vínku dostaly vzácné onemocnění. Celé rodině se od okamžiku sdělení diagnózy často zhroutí svět a vše musí od základů znovu budovat: celý proces provází řada otázek, vyšetření, hospitalizací v nemocnicích a bezesných nocí… Nemoci se záhadnými názvy jako je mukopolysacharidosa, cystická fibróza či Wolf-Hirschhornův syndrom jsou pro rodiče těžkým a neznámým soupeřem. Často i nejbližší okolí rodiny jen stěží chápe, jak složitý a těžký může tento každodenní život být. Rodiče takto handicapovaných dětí se mohou setkávat s necitlivým přístupem okolí či komentáři, které zraňují a z paměti je není snadné vymazat. Výstava Váš pohled, náš svět, s podtitulem Fotografie, které vám mohou otevřít oči, zachycuje právě takové momenty.

Výstavu pořádá Centrum provázení.

mph

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.