OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Humr je bizarní satirou dnešní společnosti

Černá romantická komedie Humr připomíná absurdní dramata minulého století. Britskému sci- fi filmu chybí souvislý děj, hlavní postavy jsou bezmocné a osamocené, ztrácí či už dávno ztratili schopnost dorozumívat se mezi sebou a divák až do konce netuší, kam to celé směřuje.

Slušně obsazený film v Colinem Farrelem a Rachel Weisz v hlavních rolích ukazuje svět v blízké budoucnosti, kde jsou nezadaní lidé zatýkáni a odváženi do hotelu kdesi v lesích. Na nalezení odpovídajícího partnera pak mají pár dní, jinak jsou proměněny ve zvíře. V případě hlavního hrdiny Johna v humra. Žít singl je nepřípustné.

Zoufalý John nakonec prchá do lesa, kde doufá, že najde lepší život. A nachází lásku. Bohužel absurdita pokračuje i v táboře vyděděnců. Na rozdíl od normální světa, se tu netolerují žádné city, ani fyzický kontakt, což trefně dokumentuje parta vlnících se lesních zoufalců. „Všichni tancují sami, proto hrajeme pouze elektronickou hudbu,“ informuje Johna vůdkyně samotářů. Scénka k breku i pousmání.

Zatímco první polovina odehrávající se v hotelu působí uhlazeně a spíše komediálně, po útěku do lesa se vše mění a na místo původního extrémně korektního chování nastupuje agrese. Nechybí vraždy a znetvořování, o psychickém teroru nemluvě.

Film je tak děsivou vizí budoucnosti, kde totalitní zřízení a odosobnění dosahuje maxima. Nikoho nenapadne se bouřit, odpor se zdá nesmyslný. A jak to všechno dopadne? Uvidíte.

Lenka Málková 
postmaster@zneklidu.cz

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.