OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jazzový podzim začíná v Jazz Docku


Hudební festival JAZZ ON5 má za sebou sedm úspěšných ročníků, stal se tedy už neodmyslitelnou součástí jazzového podzimu v Praze. Pořádající klub Jazz Dock vstoupil do osmého ročníku s podporou Prahy 5 a Ministerstva kultury a připravil pestrou hudební přehlídku jazzových a bluesových interpretů z USA, Francie, Norska, Švýcarska, Velké Británie, Nizozemska, Itálie a České republiky. Diváci se mohou těšit na to nejlepší ze  současné světové hudební scény.

Letos se dramaturgie festivalu zaměřuje zejména na evropský jazz a mezinárodně propojené sestavy, nebo společné transatlantické projekty. Koncerty doplní také odpolední workshopy o jazzu (např. David Dorůžka- na snímku) nebo speciální odborná diskuze hudebních kritiků, odborníků a hudebníků věnovaná dvojitému výročí Milese Davise.
 

Nejvíce očekávanou hvězdou festivalu je norský trumpetista Nils Petter Molvaær se svojí skupinou. V hudbě tohoto věhlasného hudebníka, skladatele a producenta zaslechnete více stylů - jazz, ambient, house music, break beats, či hip hop, rock a pop. Hudební mág Molvaær vše míchá a přetváří do jedinečné a dramatické zvukové koláže, která ukazuje možné směry vývoje jazzu ve 21. století. Jeho manipulace s různými žánry je často v rozporu se zaběhlými konvencemi, ale možná právě proto vytváří velmi zajímavá a nečekaná spojení akustické a elektronické hudby. N.P. Molvaer si vytvořil si individuální a rozpoznatelný hudební zvuk, ovlivněný poezií skandinávské přírody, elektronikou i jinými trumpetisty, jako byli Miles Davis či Jon Hassell. Pozoruhodné vystoupení si nenechejte ujít 20. října, a koupi vstupenek možná raději neodkládejte na poslední chvíli. Což ale platí i o dalších zajímavých koncertech festivalu JAZZ ON5, který startuje 19. října v Jazz Docku. Tak vybírejte z programu, možná se uvidíme.

 

 

mph

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.