OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Literární happening pod názvem Noc literatury letos vstoupí už do desátého ročníku a netradičním způsobem přiblíží čtenářskému publiku současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Série veřejných čtení se bude odehrávat v jediný večer, a to 11. května na atraktivních či běžně nedostupných místech pražského Karlína.

Čtení začínají v 18 hodin a probíhají paralelně na všech místech, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22.30. Míst, kde si můžete čtení poslechnout je celkem 21. Sami si volíte pořadí jednotlivých zastávek, které během večera navštívíte. Úryvky z knih bude interpretovat 21 známých hereckých osobností.

Noc literatury je jakýmsi otvírákem největšího českého knižního festivalu - Světa knihy. Festival začíná hned následující den a řada autorů se nočního čtení zúčastní v rámci své prezentace na knižním veletrhu, který je letos zaměřen na severskou literaturu. Na osobní setkání se svými čtenáři se tedy už těší Kaspar Colling Nielsen, Katja Kettu, Siri Pettersenová (na snímku) či Lotta Lundbergová, kteří se zúčastní společné autogramiády v Karlín Studios, kde se také budou všechny letos čtené knihy prodávat. Kromě severských autorů zavítá na Noc literatury dalších sedm spisovatelů.

Nočního čtení se letos dočkají i čtenáři v dalších 48 městech České republiky.

 

Markéta Havelková
postmaster@zneklidu.cz

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.