OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Muzeum Karla Zemana láká na ponorky a dinosaury

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce. Je to muzeum interaktivní, kde můžete vzlétnout do výšek na legendárních strojích, ponořit se ve skafandru do největších hlubin, projít se po měsíci Barona Prášila nebo ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.

Filmové triky, které proslavily českou kinematografii 20. století po celém světě, Vám vysvětlí v promítaných dokumentech příbuzní a spolupracovníci, dostanete možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Současně se také seznámíte s originálními loutkami i s dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla tohoto filmového vizionáře.

„Proč vůbec točím filmy? Hledám Zemi nikoho, ostrov, na který ještě nevstoupila noha filmařova, planetu, na které ještě žádný režisér nevztyčil vlajku objevitele, svět, který existuje jen v pohádkách.“  Karel Zeman

Možná si také uvědomíte, že už jste dlouho žádný z jeho filmů neviděli a rozhodnete se to napravit, jak tomu bylo v mém případě. A výsledek? Rozkoukala jsem filmů několik, ale nedodívala ani jeden. Asi nejsem ta správná cílová skupina, svoje diváky si Zemanovy filmy ale určitě najdou.

Lenka Málková 
postmaster@zneklidu.cz

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.