OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Komedie Všechno nebo nic sází na vulgární vtipy

Ráda bych napsala, že film Všechno nebo nic je romantická komedie, která vás pobaví, a to vkusně, zpříjemní vám večer a nezanechá stopy hořkosti. Bohužel musím konstatovat, že tak to zkrátka není. Když jsem po zhlédnutí tohoto filmu opouštěla kino, měla jsem navíc pocit tak trochu vyhozených peněz...

Nerozlučné kamarádky Linda (Táňa Pauhofová) a Vanda (Klára Issová) jsou pohledné třicítky a spolumajitelky malého milého knihkupectví. Obě touží po lásce a naplněném vztahu. Linda je vzdělaná a sečtělá, jak se na majitelku obchodu s knihami sluší, sní si svůj sen o romantické lásce. Má však malou dceru a tudíž velkou zodpovědnost. Ta příliš netíží nezávislou a trochu ztřeštěnou Vandu, která si navenek muže příliš nevybírá, ve skutečnosti ale... Že by taky snila svůj malý sen? Dalším hledajícím „toho pravého“ je lehce plachý a introvertní gay Edo (Ľuboš Kostelný), který zahoří láskou k Leovi... Všechno se zamotává a konec je úplně jiný, než jsme čekali. Nebo ne?

Je škoda, že romantickým komediím typu Bridget Jones se na českém plátně zrovna nedaří. Většina pokusů o tento žánr, který je jen zdánlivě jednoduché natočit, bohužel končí až na hranici trapnosti. Přitom divák by se tak rád nechal unášet romantickými scénami, bavil se vtipnými dialogy a kochal se přesvědčivými hereckými výkony. O všechno z toho se tvůrci snímku Všechno nebo nic pokusili... Zbývá otázka: zůstalo všechno nebo nic? Bohužel jen pomálu.

Scénář vznikal na základě knižní předlohy (Eva Urbaníková) a snaha tvůrců vměstnat do něj vše „důležité“ se jim vymstila. Postavy jsou zpracovány dost stereotypně, zejména arogantní developer Jakub a přecitlivělý gay Edo. Vynechání některých scén a rádoby vtipných hlášek by snímku výrazně pomohlo a zkrácení alespoň o čtvrtinu by z něj udělalo zábavný film na sobotní večer. Celkový dojem nezachrání ani herci, kteří ať se snaží jakkoliv, tak spíše přehrávají. Jako největší prohřešek vnímám dabing polských herců, kterým propůjčili své hlasy jedni z nejvýraznějších a nejznámějších českých herců (Michal Dlouhý a Jiří Dvořák), což působí velmi rušivě a nepřirozeně.

 

Markéta Havelková
postmaster@zneklidu.cz

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.