OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Komiksem k jádru smutku

V edici dokumentárních komiksů Nejisté domovy vyšel na sklonku roku 2016 další z příběhů, tématicky věnovaných ohroženým dětem. Komiksová série, která se v mezičase rozrostla o několik dalších dílů a je distribuována zdarma i do sítě veřejných knihoven, vychází v rámci kampaně Hlasy ohrožených dětí. Smyslem a cílem je upozornit na problematiku dětí, které se ocitly v dětských domovech a marně čekají na adopci, případně pěstounskou péči. V souladu se specifickou formou komiksu se hlavní postavy dostávají do vzájemné konfrontace se svou žitou realitou i se svými vizemi o kvalitách své původní i aktuální rodiny.  

Komiks Lili a dvě mámy je dalším specifickým dílem Lely Geislerové, jejíž komiksovou tvorbu před časem označila Kateřina Kadlecová (Reflex) za brutální. Svým dějovým rozvrstvením poukazuje na problematiku dosud společensky nedoceněné a veřejně málo prezentované pěstounské péče. Dvě hlavní a významově silné postavy jsou čtrnáctiletá dívka Lili a její pěstounka Jindra. Obě hrdinky odhalují cesty ke vzájemnému porozumění a bez velkých slov a okras přibližují principy a složité peripetie pěstounské péče.  Komplikovanost se odráží i ve fázi začínajícího dospívání a rostoucího sebeuvědomování mladého člověka i přes jeho těžkou minulostí.

 

 

Máša Bořkovcová, Lela Geislerová, Markéta Hajská a sdružení Ašta šmé: Lili a dvě mámy

Ašta šmé 2016, 80 stran

 

 

 

 

 

 

Andrea Jochmanová
postmaster@zneklidu.cz

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.