OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Parkova Komorná nezklamala

Jihokorejský film režiséra Park Chan - wooka je prodchnutý erotikou, srší vtipem a nechybí trocha zvrácenosti a násilí.

Příběh plný zvratů, erotiky, vtipu i napětí vás zavede do japonské Koreje třicátých let minulého století. V sále to úsměvně zahučí již u úvodního upozornění, že titulky k japonským dialogům budou psány žlutě a ty korejské bíle. No, po pár minutách to bude jedno i přítomným japonologům, či koreanistům. Hlavní představitelka zlodějky Suki a šlechtičky Hideko totiž rozjedou erotickou show plnou vzdechů, významných pohledů, vášně i žárlivosti. A to zatím netušíte, že příběh vypráví nejcudnější ze tři hlavních postav Suki.

Prohnaný podvodník vydávající se za japonského hraběte totiž Suki nastrčil do honosného sídla bohaté japonské paní Hideko, u které má sloužit jako služebná a přimět ji ke svatbě. Hrabě a Suki by se tak dostali k penězům poté, co by Hideko „uklidili“ do blázince. Takový byl tedy alespoň původní plán. Jenže vše se mění. V blázinci končí Suki, Hideko není zdaleka tak nesmělá a především do obchodních plánů vstupuje láska. A s ní další komplikace.

Po pomalejším rozjezdu přichází ve druhé části filmu zvrat, bázlivá Hideko, kterou její chlípný a despotický strýc násilím drží v domě, se mění na notorickou lhářku a smyslnou předčítačku erotických textů. Sexuální scény se prodlužují, tempo filmu nabírá na obrátkách. Vášeň mezi ženami však zůstává stále stejná a nenávist k mužům se zvyšuje. Zatímco ženské je zde vykresleno jako něžné, snové, sex s muži a jejich vzrušení vychází negativně, násilnicky a drsně.

V domě se schází chlípní muži, strýc má ve sklepě speciální mučírnu a lidé umírají. Trocha násilí nemůže u Parkových filmů chybět. Vše je přitom stále vtipné a erotické. A to platí i o finálním útěku obou žen z Koree. Hideko převlečená za muže následuje životem protřelejší Suki a na lodi odplouvají vstříc lepším zítřkům, zatímco muži umírají na otravu rtutí ve strýcově mučírně.

Zatímco v synopsi k filmu je psáno, že jde o drama, osobně jsem to pochopila jako vtipný příběh plný erotiky, ve kterém excelují mladé a krásné herečky oblečené do úžasných kostýmů. Opět skvělý počin jihokorejského režiséra Park Chan-wooka.

Lenka Málková 
postmaster@zneklidu.cz

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.