OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

LFŠ v Uherském Hradišti se zaměří na Filipíny a mumblecore

Letní filmová škola v Uherském Hradišti startuje 22.7. a těšit se můžete na to nejlepší z filipínské produkce a amerického nezávislého filmu. Vybírat je jako každoročně z čeho.

Mezi nejznámější hosty festivalu budou patřit americká režisérka Julie Taymorová, kterou mnozí znáte díky filmu Frida, či nejslavnější český překladatel  Martin Hilský, jenž vystoupí v rámci Zvláštního uvedení se svými překlady Williama Shakespeara. A výročí legendárního anglického dramatika si připomene napříč celým programem. Takže milovníci středověké Anglie neváhejte.

Mumble Co? Mumblecore

A pokud máte raději něco novějšího a modernějšího a současně nevíte, co je mumblecore, budete mít jedinečnou možnost to v Uherském Hradišti zjistit.

Kdo nemůže vydržet, tak vězte, že tímto termínem je označována odnož amerického nezávislého filmu, vyznačující se minimálním rozpočtem, no-budget estetikou a častou improvizací.

Prvním filmem, považovaným za mumblecore, byl snímek Funny Ha Ha (2002) Andrewa Bujalského a sám Bujalski jako první použil neologismus „mumblecore“ pro označení podobných filmů.

Výběr snímků prezentovaných na LFŠ pokryje vývoj mumblecoru od roku 2002 do současnosti.

Pro milovníky Blair Witch

Další sekcí letošního Spektra je WTF: Point of View. Způsob vyprávění, nazíraný pohledem jednajících postav, vstoupil do širšího diváckého povědomí zejména díky hororu Záhada Blair Witch (1999).

V sekci WTF, která se zabývá zkoumáním specifických filmařských postupů, tento fenomén budete moci prozkoumat podrobněji a zjistíte, že daný způsob vyprávění existuje v kinematografii už mnoho desítek let.

Vedle snímků jako Hardcore Henry (2015) či Skafandr a motýl (2007) bude na plátně např. i televizní Proměna (1975) Jana Němce či chandlerovská Dámu v jezeře (1947).

A nepochybně toho bude V Uherském Hradišti od 22. do 30.července k vidění ještě mnohem více.

 Foto: www.lfs.cz

Lenka Málková 
postmaster@zneklidu.cz

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.