OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Loutky v nemocnici je nezisková organizace, která se snaží už 11 let přinášet radost dětským pacientům hospitalizovaným v nemocnicích a léčebnách po celé České republice. Divadelníci a muzikanti navštěvují děti a každý den jim zpívají písničky nebo hrají divadlo. Právě pro tyto děti, samozřejmě nejen pro ně, vychází v těchto dnech CD Pohádková medicína (Indies Scope), která jistě uzdraví nejednu dětskou duši.

Jiří Lábus, Bára Hrzánová, Jan Potměšil a Marka Míková se sešli v nahrávacím studiu, aby dětem v rámci projektu Loutky v nemocnici nahráli více jak 60 minut veselých i napínavých dobrodružství.   

Pohádky jsou ztvárněny velice osobitě. První ze čtyř pohádek s názvem Lenochodi, podle příběhu Anne-Catrine De Boel, namluvil Jiří Lábus. Bára Hrzánová ztvárnila Dobrodružství Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli) podle knížky Ivy Procházkové. Napínavý příběh v převyprávěném příběhu románu Hermana Melvilla Bílá Velryba interpretuje Jan Potměšil a písně zpívá Tomáš Karger a v poslední v pohádce O statečném tygříkovi vycházející z knížky Libuše Palečkové, uslyšíte Marku Míkovou. Ta zároveň jednotlivé předlohy převyprávěla a režíruje i celou audionahrávku.

Po albu písniček Dobrá medicína nyní přinášejí Loutky v nemocnici čtyři namluvené pohádky. Album, které budou herci a muzikanti rozdávat dětem zdarma při svých návštěvách v nemocnicích, obsahuje také pexeso. Nahrávka pohádek se stane dárkem, který na nemocničním pokoji s dětmi zůstane, i když Loutky v nemocnici odejdou. „Loutky s námi při představeních (a my doufáme, že i naše příběhy na CD) dokáží u nemocných dětí často víc než pilulky – vykouzlit úsměv, zaplašit stesk po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení.“ vysvětluje Marka Míková. 

Loutky v nemocnici pravidelně pomáhají dětem ve velkých českých a moravských městech, ale nevyhýbají se ani zapadlým léčebnám nebo táborům pro dlouhodobě nemocné děti. V posledních letech také navštěvují i vybraná oddělení s dlouhodobě hospitalizovanými seniory.

Pokud byste chtěli projekt podpořit, můžete prostřednictvím DÁRCOVSKÉ SMS, zakoupením CD či přispěním na sbírkové konto. Více o aktivitách Loutek v nemocnici se dozvíte www.loutkyvnemocnici.cz

 

Markéta Havelková
postmaster@zneklidu.cz

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.