OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Musica Florea uvádí další z Dvořákových symfoniíOrchestr Musica Florea uvede 2. symfonii Antonína Dvořáka v romantické původnosti na dobové nástroje. Hudební seskupení tak pokračuje v objevování původního zvuku a působivosti romantické hudby Antonína Dvořáka. Z koncertu, který se odehraje 3. listopadu, bude pořízena rovněž nahrávka na chystané CD.


Musica Florea v posledních letech nastudovala 7., 8. a minulý rok 1. symfonii Antonína Dvořáka. Ze všech koncertů jsou nahrána CD a ambicí orchestru je postupně pořídit dvořákovský komplet všech symfonií. Ve svém přístupu se drží stálé zásady poučené interpretace – orchestr hraje na dobové nástroje nebo jejich kopie a využívá interpretační prostředky, které ve své době byly běžnou součástí hudební produkce, ale v průběhu 20. století se od nich upustilo. Musica Florea nabízí možnost, jak Antonína Dvořáka oživit a doslova mu vrátit původní romantický zvuk.

Orchestr Musica Florea vznikl roku 1992 jako jeden z prvních zabývajících se stylově poučenou interpretací hudby v České republice. Zakladatelem a vedoucím ansámblu je violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Orchestr hraje na originální nástroje nebo jejich kopie, jeho práce vychází ze studia dobových pramenů a estetiky – vlastní badatelská činnost a oživování zapomenutých interpretačních stylů a prostředků.

Musica Florea: Antonín Dvořák: 2. symfonie B dur

3. 11. 2016,19:30 hod, Kostel sv. Šimona a Judy

mph

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.