OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ohňový punk i balet bagrů

Festival pouličního divadla Za dveřmi, je už skutečně za pověstnými dveřmi, od 11. až do 14. července se na pražském Výstavišti v Holešovicích představí ti nejlepší z českého i zahraničního pouličního divadla. Vstup na festival je zdarma. 

Festival se letos rozběhne už poosmé a nabídne celkem 18 představení od souborů z 5 evropských zemí, zahájení připadlo na bedra švédskému souboru Burnt out punks, který přijede s představením The Stockholme Syndrome zkoumající psychický jev, kdy rukojmí začnou projevovat pozitivní pocity vůči svým věznitelům.

Ze zahraničních hostů vystoupí španělský soubor Companyia La Tal, který z loňského roku už pražský festival zná: letos přiveze vášnivý příběh s rytíři a klauny. Přijede také italský performer Matteo Galbusera, který několik let působil v světoznámém Cirque du Soleil. Polskou scénu bude zastupovat legendární polský soubor Teatr Ósmego Dnia a Scena C.

Z české scény pouličního divadla se představí např. Bratři v tricku, Squadra Sua či Divadlo Continuo.

Na závěr festivalu je připravena show Punk Soul Bagr, jakýsi balet v podání těžkých strojů, v režii souboru Amanitas Fire Theatre. Show, plánovaná na čtvrtek 14. července, vznikla přímo na míru festivalu Za dveřmi. 

Každý večer po divadelní produkci následuje také hudební doprovodný program. Těšit se můžete na electro-swingové MoveBreakers, folkové Ptakustik, silent party nebo zábavné Střídmé klusáky v kulisách višní.

 

 

mph

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.