OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Robert Fulghum na Náplavce možná i zatancuje?

V rámci projektu LiStOVáNí bude Robert Fulghum číst ze svých knih v celé řadě českých měst. Čeští čtenáři tak mají spoustu příležitostí slavného amerického spisovatele vidět a poslechnout si ho na autorském čtení. 30. června o půl osmé večerní můžete přijít do (A)void Floating Gallery na pražské Náplavce, kde se Fulghumovo autorské čtení Poprasku v sýrové uličce bude střídat s půvabnými šansony Markéty Burešové.

Začátkem června vydal americký spisovatel Robert Fulghum svou, v pořadí už 15. knížku - Poprask v sýrové uličce (vydává ARGO).Přitom ve svých začátcích o vydání knížek vůbec neusiloval a více méně ho k tomu přivedla náhoda. Za svůj život vystřídal hodně zaměstnání. Začínal brigádně tím, že roznášel noviny. Ve svých 17 letech pracoval jako kovboj na ranči, působil také jako pastor, oddávající, učitel výtvarné výchovy na střední škole...Ve svých 70 letech se vydal do Argentiny, učit se tancovat jeho oblíbené tango.

Jeho nejnovější knížka je stejně jako ostatní plná krátkých příběhů, postřehů, úvah a hlavně jeho specifického humoru. Fulghum má dar vidět zábavu a hru i v těch nejobyčejnějších věcech. Rád pozoruje lidi a "vtahuje" je do hry. Pokud dotyčný reaguje pozitivně, je to prostě jeho člověk. Takovým říká HRÁČI. A i ti mají místo v jeho vyprávění. Zajímavý je například způsob, jakým dokázal zaujmout své žáky při výuce výtvarky. Rozdal každému z nich krabičku zápalek a nechal je vytvořit jakoukoliv věc, budovu nebo postavu, prostě cokoliv. Poté to společně se žáky na školním dvoře zapálili. Co bylo dál? Přečtěte si.

U příležitosti vydání knihy se uskutečnila v pátek 17. 6. v brněnském knihkupectví Barvič Novotný jeho autogramiáda. Kde kromě knížek podepisoval ochotně třeba i boty.

 

 

A ještě krátká upoutávka na festival Colours of Ostrava, kde se Robertem Fulghumem můžete také potkat.

Jana Šulcová
postmaster@zneklidu.cz

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.