OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

SOLO je název sólového alba kapelníka skupiny Traband, zpěváka, skladatele, textaře a multiinstrumentalisty Jardy Svobody. 

Desítka nových písniček navazuje na cestu naznačenou albem Přítel člověka, kterou Jarda Svoboda a kapela Traband natočili v roce 2007. Dominantním prvkem tehdy i nyní je harmonium. Tento klávesový nástroj s charakteristickým zvukem podobným varhanám i tahací harmonice určuje výraznou měrou celkovou atmosféru alba.Harmonium je moje velmi stará láska. Jsou to takové varhany pro chudé. Často stávalo v malých protestantských sborech, kde jsme v začátcích hodně vystupovali. Jeho zvuk dokáže velice laskavě zaplnit prostor a má lidský rozměr, není v něm ta pompéznost velkých varhan, která vás nekompromisně zatluče do lavice. Harmonium dýchá jako živý tvor. Když chce, umí znít jako ty varhany, ale umí hrát i sprostě, hospodsky. Tím ale není neobvyklost alba vyčerpána. Dalším pozoruhodným prvkem podílejícím se na celkovém zvuku desky je autoharfa, což je pozapomenutý nástroj podobný citeře. S autoharfou (a také s baskytarou) na CD přispěl Jardův častý koncertní spoluhráč, písničkář Fanda Holý. Další Jardovi spřátelení muzikanti přidali po kousku ze svého hráčského svého umění – Mourad s mandolínou a Jayk s rytmickými nástroji.

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.