OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Tomáš Kočko si zahrává s oprátkou

Tomáš Kočko se svým Orchestrem a řadou hostů natočil nové album Velesu. Zatímco předchozí album Tomáš Kočko věnoval Živě, devátá řadová deska patří jinému slovanskému bohu, Velesovi. „Živa dostala výběr toho nejlepšího z našich předešlých alb, tedy jakési "the best of" nahrané živě na koncertě v Ostravě a Veles pak nové autorské písně nahrané ve studiu v Brně. Živa a Veles, dle mýtů, tvořili božský pár a Veles je, mimo jiné, patronem igriců - dávných zpívajících básníků - tedy umělců, upřesňuje autor všech skladeb na albu Tomáš Kočko. Velesu se od předešlých alb odlišuje stoprocentním autorstvím všech skladeb.

Kočko načichl ethnometalem

Zvuk nového alba je ovlivněn i tvrdšími hudebními žánry. Po producentské účasti na třech ethnometalových deskách jsem tvrdou muzikou docela načich, a to se samozřejmě projevuje i na novém albu,“ vysvětluje autor. Nijak zásadně ale styl nezměnil. Hudební stránka alba zůstává v typicky kočkovské směsici transovních i zadumaných rytmů inspirovaných jak tradiční lidovou hudbou, tak metalem a folkem.

V novém videoklipu Do Návu Tomáš Kočko promlouvá s pohanským bohem Velesem a možná až rouhačsky si zahrává se smrtí oběšením.

Tomáš Kočko a Orchestr se ve své tvorbě inspirují tradiční moravskou hudbou. Objíždějí Evropu od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Jejich první album Horní chlapci je folkovým holdem beskydskému básníkovi Ladislavu Nezdařilovi, který své dílo zasvětil rodným horám, jejich obyvatelům, zvykům a slavným hrdinům tohoto kraje.

Tomáš Kočko: Velesu
Indies Scope, 2016

Markéta Havelková
postmaster@zneklidu.cz

Přidat komentář

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.