OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

NOVINKY

Jednadvacet nočních zastávek s knihou

Literární happening pod názvem Noc literatury letos už vstoupí do desátého ročníku a netradičním způsobem přiblíží čtenářskému publiku současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Série veřejných čtení se bude odehrávat v jediný večer, a to 11. května na atraktivních či běžně nedostupných místech pražského Karlína. Čtení začínají v 18 hodin a probíhají paralelně na všech místech, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22.30. Míst, kde si můžete čtení poslechnout je celkem 21. Sami si volíte pořadí jednotlivých zastávek, které během večera navštívíte. Úryvky z knih bude interpretovat 21 známých hereckých osobností.

Noc literatury je jakýmsi otvírákem největšího českého knižního festivalu - Světa knihy. Festival začíná hned následující den a řada autorů se nočního čtení zúčastní v rámci své prezentace na knižním veletrhu, který je letos zaměřen na severskou literaturu. Na osobní setkání se svými čtenáři se tedy už těší Kaspar Colling Nielsen, Katja Kettu, Siri Pettersenová či Lotta Lundbergová, kteří se zúčastní společné autogramiády v Karlín Studios, kde se také budou všechny letos čtené knihy prodávat. Kromě severských autorů zavítá na Noc literatury dalších sedm spisovatelů.

Nočního čtení se letos dočkají i čtenáři v dalších 48 městech České republiky.

 

 • Saxophone Days v Jazz Docku

  V rámci festivalu Saxophone Days, který je věnovaný „královskému“ jazzovému nástroji – saxofonu, vystoupí v klubu Jazz Dock ve dnech 21. až 23. března Joe LovanoLogan RichardsonPeter Van Huffel  nebo Toms Rudzinskis.

   

  19.3.2017 | Rubrika: NOVINKY

 • Fotografie, které vám mohou otevřít oči

  Výstava s názvem Váš pohled, náš svět zobrazuje prostřednictvím 27 černobílých fotografií svět dětí, které se narodily s některým ze vzácných onemocnění. Snímky fotografa Lukáše Trčky také poukazují na to, jak se na tyto děti často dívá okolí. Ojedinělou výstavu můžete shlédnout na půdě 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy ve Faustově domě v Praze do konce ledna.

  14.1.2017 | Rubrika: NOVINKY

 • Musica Florea uvádí další z Dvořákových symfonií

  Orchestr Musica Florea uvede 2. symfonii Antonína Dvořáka v romantické původnosti na dobové nástroje. Hudební seskupení tak pokračuje v objevování původního zvuku a působivosti romantické hudby Antonína Dvořáka. Z koncertu, který se odehraje 3. listopadu, bude pořízena rovněž nahrávka na chystané CD.

  31.10.2016 | Rubrika: NOVINKY

 • Málo bylo Havla!


  Brněnské divadlo Husa na provázku připravuje festival k nedožitým osmdesátinám Václava Havla. V sedmi dnech od 4. do 10. října proběhne celkem 28 akcí.

  2.10.2016 | Rubrika: NOVINKY

 • Vytáskova jízda na lodi Kapitán

  Pop rockový písničkář Jan Vytásek bude 14. září zpívat na palubě Pivovarské lodi Kapitán. Pokud jej znáte, víte, na co se můžete těšit, pokud ne, máte ideální příležitost se s tímto vodomilným a charismatickým hudebníkem seznámit. Mohli jste jej zaznamenat jako frontmana ve skupinách Professor, Lightmotif, PartyLeaders, Blackbirds a především své domácí autorské sestavy Jan Vytásek & Co.

  2.9.2016 | Rubrika: NOVINKY


inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.